Zalety diety zgodnej z grupą krwi

serce

Dieta zgodna z grupą krwi pomoże nam zgubić zbędne kilogramy i utrzymać upragnioną wagę. Ma ona jednak o wiele szersze zastosowanie – stanowić może swoisty sposób na życie. Jest umiejętnym połączeniem metody odżywiania ze stylem życia, który jest inny dla każdej z czterech podstawowych grup krwi. Dieta uwzględnia także skłonność do danych chorób i pomaga żyć zdrowo przez długie lata.

Stosując tę metodę, z łatwością tracimy zbędne kilogramy poprzez eliminowanie z naszego menu toksycznej i źle trawionej żywności oraz wydalanie toksyn, które odkładają się w większości w tkance tłuszczowej. Nie musimy liczyć kalorii ani odmierzać wielkości porcji. Nie oczekujmy jednak błyskawicznych rezultatów. Warto pamiętać, że zbyt gwałtowna utrata wagi ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie – prowadzi do niedożywienia i osłabienia układu odpornościowego. Dieta grup krwi jest odpowiednio zbilansowana i pomaga, poprzez wspomnianą już eliminację źle trawionej i toksycznej żywności, zrzucać zbędne kilogramy w zdrowy i bezpieczny sposób.

Metoda ta stanowi także odpowiednie zabezpieczenie przed różnego rodzaju dolegliwościami takimi jak: zbyt wolna przemiana materii, zaburzenia pracy układu trawiennego prowadzącego do wzdęć, zaburzenia równowagi hormonalnej prowadzące do zatrzymania wody w organizmie, osłabienie procesu produkcji insuliny i inne. Stosując program Jamesa D’ Adamo i Petera D’ Adamo można uniknąć także popularnych, często występujących wirusów i infekcji. Niewątpliwie, jedną z najważniejszych zalet zdrowotnych diety zgodnej z grupą krwi jest zwalczanie poważnych chorób mogących zagrażać życiu, czyli raka, cukrzycy, niewydolności wątroby czy chorób serca. Do zastosowania omawianej metody z pewnością przekonuje także fakt, że pomaga ona zwalczyć procesy starzenia się poprzez unikanie wpływu działania czynników pogarszających gwałtownie stan komórek.

Warto dodać, że osoby stosujące dietę grup krwi już po dwóch tygodniach mogą zaobserwować u siebie zwiększenie energii, spadek wagi, zmniejszenie dolegliwości układu pokarmowego i złagodzenie takich objawów jak astma, ból głowy czy zgaga.