Podstawy diety zgodnej z grupą krwi

dieta

Stosowanie omawianej diety jest stosunkowo proste. Metoda dzieli ludzi na cztery grupy tj. tych o grupie krwi 0, A, B i AB. Główną zasadą diety jest spożywanie dań z produktów określonych jako wskazane i neutralne, a unikanie tych niewskazanych. Produkty neutralne to te, które zawierają nieszkodzące nam lektyny. Są one bogate w składniki umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jak wiadomo, niewskazane produkty należy stopniowo wyeliminować z naszej diety. Oczywiście, nic się nie stanie, jeżeli sięgniemy po nie od czasu do czasu, jednak pamiętajmy, że skuteczność diety będzie większa, gdy będziemy ich konsekwentnie unikać.

Dieta grup krwi wymaga od nas zapamiętania, które produkty są dla nas wskazane, a których lepiej nie spożywać. Pomoże nam w tym zrobienie sobie listy. Warto zaznaczyć na niej produkty, które są neutralne lub wskazane dla różnych grup krwi, co ułatwi stosowanie diety przez kilka osób z rodziny, które posiadają odmienne grupy.

Przejdźmy do kwestii jakości i gatunku stosowanych w trakcie trwania diety produktów. Najlepiej, jeżeli będziemy spożywać żywność naturalną. Szczególnie zalecana jest ta, która pochodzi z upraw ekologicznych. Problem może stanowić wysoka cena takiej żywności, jednak możemy zastąpić ją świeżymy produktami dostępnymi w danym sezonie. W trakcie wiosny i lata warto spożywać jak najwięcej świeżych i dojrzałych roślin oraz warzyw pochodzących z krajowych upraw. Są one bogate w składniki odżywcze potrzebne naszemu organizmowi. W zimie sięgnijmy po rośliny strączkowe, orzechy, mrożonki oraz świeże zioła, które możemy uprawiać w domu. Pamiętajmy także, aby wybierać pieczywo, ryż, kasze i makarony pełnoziarniste oraz mięso i ryby, których źródło pochodzenia jest nam znane.